fbpx
Plecy
LogotypDP

Opis szkolenia - AMS® Zwinna organizacja

Firmy coraz częściej odczuwają dużą zmienność w otoczeniu (VUCA/BANI) i potrzebują szybko reagować na te zmiany i wykorzystywać nadarzające się szanse. Potrzebują zatem zwinnego sposobu zarządzania organizacją, czyli możliwość zmiany celów, wprowadzania innowacji i przyjmowania nowych strategii pracy w szybki, ale mało dokuczliwy dla pracowników sposób. Innymi słowy, oznacza to maksymalne skrócenie łańcucha decyzyjnego, aby umożliwić szybkie zmiany kierunku.

Krąży wiele mitów na temat zwinności, przedstawiających Agile jako zarządzanie w chaosie. W rzeczywistości Agile nadaje pracy proces, narzuca częste i krótkie cykle planowania i dostarczania wartości oraz nieustanne usprawniania organizację. Jeśli co 2 tygodnie wprowadzisz jakieś usprawnienie, to w ciągu roku takich usprawnień wdrożysz 26. To wystarczający dowód na to, że warto iść tą drogą.

Na rynku dostępnych jest wiele szkoleń, które pokazują jak mają działać zwinne zespoły. Program szkolenia powstał w odpowiedzi na realne potrzeby naszych klientów, którzy chcą wprowadzić zwinność do całej organizacji, na wszystkich jej poziomach od Zarządu do zespołu, od strategii do planu operacyjnego. To unikatowy program bazujący na latach doświadczeń w usprawnianiu przedsiębiorstw, który pomaga popatrzeć holistycznie na organizację, która chce stać się zwinna. Poznaj Agile Management System (AMS®). Zbuduj zwinną organizację.

LogotypDP

Dla kogo jest to szkolenie?

Zarząd, dyrekcja

Kierownicy zespołów i produktów

Architekci biznesowi, analitycy

Specjaliści HR

Kierownicy projektów i programów

Celem szkolenia jest pokazanie w jaki sposób działają zwinne organizacje od Zarządu do zespołów, pokazanie w jaki sposób firma tworzy wartość i kto jest w ten proces zaangażowany. Dlatego wskazana jest obecność kierowników działów operacyjnych, wspierających (księgowość, HR, prawny, serwis,…), Zarządu, kierowników projektów, PMO. Po szkoleniu będą oni w stanie ocenić w jaki sposób będą pracowały ich działy i zaplanować udział w niezbędnych szkoleniach.  

LogotypDP

Czego dowiesz się w trakcie szkolenia?

Poznaj nasz pomysł jak w zwinny sposób zarządzać firmą. W trakcie szkolenia omówimy Agile Management System®. Nasze doświadczenie pozwoliło na opracowanie kompletnego systemu zarządzania przedsiębiorstwem we wszystkich warstwach w oparciu o praktyki Agile. 

Dowiesz się co to zwinność

Dowiesz się na czym polega zwinność biznesowa i jakich obszarów działalności dotyczy. Dowiesz się czym charakteryzuje się zwinny sposób myślenia i zidentyfikujesz jakie powinieneś wprowadzić zmiany, żeby móc wdrożyć zwinność z sukcesem.

Zdolności biznesowe firm Agile

Dowiesz się jak wygląda architektura organizacji Agile. Poznasz 9 zdolności biznesowych, które powinny rozwijać zwinne firmy. Dowiesz się jak te zdolności stworzyć. Dowiesz się dlaczego umiejętności wyznaczają potrzeby transformacji.

Zwinny model operacyjny

Dowiesz się jak firmy Agile tworzą i dostarczają wartość. Poznasz różne modele operacyjne zwinnych firm i zidentyfikujesz, który najbardziej pasuje do Twojej organizacji. Poznasz również 11 zasad zarządzania zwinną organizacją i ustalisz jakie musisz wprowadzić zmiany, żeby je wdrożyć w życie.

Od strategii do zadań

Dowiesz się w jaki sposób przełożyć strategię na zadania zespołów. Dowiesz się jak zwinnie połączyć operacje, wdrażanie strategii i rozwój produktu. Poznasz wydarzenia Agile na różnych poziomach zarządzania. Ćwiczenie tych wydarzeń odbywa się na oddzielnych szkoleniach/warsztatach i w praktyce.

Portfel, program, produkt

Dowiesz się jak w zwinnych firmach zarządzać portfelem. Nauczysz się jak zorganizować firmę wokół produktu i zrezygnować z realizacji projektów. Poznasz sposoby tworzenia budżetów w organizacjach Agile.

Zidentyfikuj strumień wartości

Ustalisz portfel produktów. Zaprojektujesz doświadczenie klienta. Zaplanujesz strumienie: tworzenia wartości, zarządzania rozwojem produktu i wprowadzania zmian.

Jak mierzyć efekty

Czy OKR to tylko modne hasło? Czy KPI nie są już potrzebne? A można jeszcze warto używać MBO? Poznaj metody pomiaru efektów pracy w zwinnych firmach. Dowiedz się jak przyśpieszyć osiąganie efektów.

Jak pracują zespoły Agile

Poznasz sekrety sukcesów zespołów Agile. Dowiesz się od czego zależy dobór metody pracy zespołu Agile - Scrum, Agile, Kanban, ScrumBan, Lean Startup. Zdefiniujesz jak powinny pracować Twoje zespoły.

Kultura organizacyjna

Dowiesz się na jakich wartościach są budowane organizacje zwinne. Skonfrontujesz je ze swoimi wartościami. Dowiesz się na czym polega przywództwo w organizacjach Agile i zweryfikujesz ile z tych kompetencji już masz.

Jak wdrożyć zwinność

Poznasz proces wdrożenia zwinność w firmie. Dowiesz się jakie są popularne frameworki i z jakich rozwiązań korzystać w zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Zaplanujesz kolejne kroki wdrożenia zwinności.

LogotypDP

Korzyści z wdrożenia Agile

Wg 15 rocznego raport o stanie Agile
LogotypDP

Program szkolenia

Celem szkolenia jest wprowadzenie do zasad, którymi kierują się firmy zwinne. Poznasz sposób tworzenia wartości w takich firmach oraz sposób wdrażania zmian od decyzji strategicznych do zadań zespołu. Zaplanujesz strumień tworzenia wartości w swojej organizacji oraz doświadczenie klienta. Dodatkowo dowiesz się jak wdrożyć zwinność w organizacji.

Pierwszy dzień

 1. Czym jest zwinność biznesowa
 2. Co charakteryzuje zwinny sposób myślenia

 3. Jakie zdolności biznesowe budują firmy Agile

 4. Jak firmy Agile tworzą i dostarczają wartość

 5. Zwinny model operacyjny

 6. Jedenaście zasad zarządzania Agile

 7. Jak przejść od strategii do realizacji zadań w firmach Agile

 8. Jak mierzyć efekty pracy, żeby szybciej zobaczyć rezultaty

 9. Portfel projektów/produktów, program, zespół

 10. Budżety w firmie Lean Agile
   

Drugi dzień

 1. Identyfikacja strumieni wartości i doświadczenia klienta
 2. Od czego zależy dobór metody pracy zespołu Agile – Scrum, Agile, Kanban, ScrumBan, Lean Startup
 3. Jak pracują zespoły Agile

 4. Kultura organizacyjna i przywództwo

 5. Jak wdrożyć zwinność w firmie i z jakich framework’ów skorzystać

 

 

LogotypDP

Parametry szkolenia

 • 2 dni ciekawego szkolenia i praktycznych warsztatów
 • Godziny warsztatu: 8:00-16:00
 • Lokalizacja: Internet (Zoom)
 • Unikalna możliwość rozwiązania swoich praktycznych problemów pod okiem doświadczonego trenera
 • Rezerwacja miejsca jest zagwarantowana po opłaceniu faktury
 • Minimalna ilość uczestników potrzebna do uruchomienia szkolenia: 5 osób
 • Podane ceny są cenami brutto
 • Rejestracja na szkolenie oznacza akceptację Regulaminu Szkoleń
 • Język: polski
 • Trener: Robert Wojtachnik
LogotypDP

Tak działamy

Zobacz jak wyglądają nasze warsztaty. Praktyczna praca, testy, kanwy, szablony, no i efekty.

LogotypDP

Wybierz najlepszy wariant dla siebie

Wybierz najlepszy dla siebie wariant. W przypadku warsztatu stacjonarnego znajdź dla siebie dogodny termin na liście szkoleń i złóż zamówienie klikając przycisk Zamawiam. W opisie zamówienia podaj termin warsztatu. Jeśli chcesz zamówić szkolenie wewnętrzne, skontaktuj się przez formularz kontaktowy w celu uzgodnienia terminu.

Jak zbudować zwinną organizację

Szkolenie zdalne
1200 PLN Szkolenie (2 dni)
 • Praktyczna wiedza pokazująca jak zwinność wpływa na wszystkie obszary działania przedsiębiorstwa
 • Prezentacja różnych podejść do zwinności (od firmy usługowej do produkcyjnej)
 • Materiały w wersji elektronicznej
 • Certyfikat uczestnictwa
Publiczne
LogotypDP

Poproś o szkolenie wewnętrzne

LogotypDP

Nasza propozycja vs. inne dostępne na rynku

Nasza propozycja

Inne rozwiązania

Zakres szkolenia

Omówienie w jaki sposób zwinność wpływa na całą organizację od zarządu do menadżera i pojedynczego pracownika.

Koncentracja na zwinnych zespołach i metodach wdrożenia.

Model operacyjny

Prezentacja możliwych do wdrożenia modeli operacyjnych i kryteriów wyboru najlepszego modelu zwinnego dla Twojej działalności. Istnieje możliwość późniejszej współpracy przy zaprojektowaniu optymalnego modelu operacyjnego (jak dostarczać wartość i skonfigurować ludzi, procesy i aplikacje) oraz jego wdrożenia.

Brak uwzględnienia modelu operacyjnego w zwinnej transformacji lub zaprezentowanie jednego rozwiązania (SAFe® i DA®).

Wpływ na kulturę organizacyjną i przywództwo

Na szkoleniu omawiany jest wpływ na kulturę i przywództwo. Dodatkowo istnieje możliwość nawiązania współpracy nad diagnozą kompetencji przywódczych i zaplanowania ścieżek rozwoju menadżerów. Prowadzimy również warsztaty definiowania kultury organizacyjnej wspierającej strategię i wspomagamy proces jej wdrożenia.

Koncentracji na kulturze uczenia organizacji oraz prezentacja podstawowych kompetencji menadżerów.

Wdrożenie

Nasza firma oferuje komplet szkoleń, warsztatów, coachingu, zdobycie kompetencji miękkich i menadżerskich, wsparcie w zaprojektowaniu strategii, kultury organizacyjnej, optymalizacji operacji i wdrożenia niezbędnych systemów informatycznych.
Istnieje również możliwość wdrożenia organizacji Agile wg ścieżki SAFe® wraz z certyfikacją tej organizacji.

Konieczność korzystania z zewnętrznych dostawców szkoleń i coachów. Istnieją ścieżki certyfikacyjne. Brak kompleksowego podejścia do całej organizacji (od strategii, przez optymalny model operacyjny do kompetencji miękkich).

LogotypDP

Najczęściej zadawane pytania

To szkolenie to tylko pierwszy krok do zwinności. Oczywiście możemy kontynuować współpracę podczas jej wdrażania. Współpraca obejmuje szkolenia, warsztaty i coaching podczas całego procesu wdrażania zwinności organizacji. Pracujemy wg ustalonego planu i realizujemy Twoją ścieżkę do większej efektywności.

Szkolenie jest płatne przelewem przed rozpoczęciem. Kupujący otrzyma fakturę. 

Nie trzeba się przygotowywać przez szkoleniem. Warto przeczytać artykuły umieszczone na blogu, ale nie jest to obowiązkowe.

Nie. Szkolenie jest zaprojektowane w taki sposób, żeby osoby które nigdy wcześniej nie spotkały się z pojęciem zwinności poznały wszystkie tajniki firm Agile. Szkolenie dotyka różnych poziomów organizacyjnych w związku z tym jest dedykowane do osób na różnych szczeblach zarządzania.