fbpx
Plecy
LogotypDP

Opis kursu - AMS® Modelowanie i usprawnianie procesów biznesowych

Nie wiesz gdzie tracisz efektywność procesów? Trudno to zidentyfikować na oko. Mam dla Ciebie propozycję jak się tego dowiedzieć. Zapraszam Cię na kurs modelowania i usprawniania procesów z zastosowaniem notacji BPMN oraz topowego narzędzia informatycznego do rysowania procesów Visual Paradigm. 

Poznasz notację BPMN umożliwiającą dokładne zrozumienie i odwzorowanie procesów biznesowych, co pozwoli na identyfikację błędów, niedociągnięć i obszarów do usprawnienia. W rezultacie będziesz mógł wprowadzać zmiany mające na celu zwiększenie efektywności i jakości działań. Na tej bazie możesz cyfryzować, automatyzować i robotyzować procesy. Dowiesz się jak zidentyfikować procesy, które warto cyfryzować oraz policzysz efektywność takiej inwestycji. 

Dzięki zdobytej wiedzy zwiększysz konkurencyjność swojej firmy. Znajomość BPMN i umiejętność usprawniania procesów daje firmom przewagę konkurencyjną na rynku. Organizacje, które skutecznie zarządzają procesami, mogą osiągnąć wyższą wydajność, elastyczność i innowacyjność, co przekłada się na zadowolenie klientów i zwiększenie zysków.

Poprzez identyfikację i eliminację zbędnych lub niewydajnych działań, organizacje mogą znacznie zredukować koszty i czas trwania procesów. Efektywne zarządzanie procesami pozwala na zoptymalizowanie wykorzystania zasobów i minimalizację strat.

I wreszcie modelując procesy za pomocą BPMN pozwalasz na lepsze zrozumienie działania organizacji jako całości. Będziesz miał możliwość spojrzenia na procesy biznesowe z szerokiej perspektywy, identyfikowania powiązań i zależności oraz rozumienia wpływu poszczególnych działań na całą strukturę organizacyjną. Co więcej używanie notacji BPMN pozwoli Ci tworzyć modele zrozumiałe przez biznes i IT, przez działy wewnątrz firmy, jak i dostawców (np. producentów oprogramowania).

LogotypDP

Dla kogo jest ten kurs?

Menadżerowie

Analitycy

Architekci (biznesowi, rozwiązań, IT)

Konsultanci

Inżynierowie procesu

Ten praktyczny kurs jest przeznaczony dla każdego, kto chce nauczyć się modelować i usprawniać procesy. Jeśli chcesz poznać najpopularniejszą na świecie notację do modelowania procesów (BPMN), topowe narzędzie do rysowania procesów (Visual Paradigm) oraz dowiedzieć się, które procesy automatyzować, cyfryzować i robotyzować, to ta propozycja jest właśnie dla Ciebie.

LogotypDP

Jakie są cele kursu?

Poznanie metody modelowania procesów

Dowiesz się jak przełożyć strumień wartości na procesy. Poznasz sprawdzoną metodę tworzenia diagramu procesów. Dowiesz się jak można do tego wykorzystać metodę Event Storming. Dowiesz się jak dokumentować procesy (otrzymasz szablony). Poznasz standardy numerowania i nazewnictwa. Dowiesz się jakie są zasady tworzenia czytelnych procesów.

Nauczenie się notacji modelowania procesów BPMN

Poznasz najbardziej popularną notację do modelowania procesów - BPMN. BPMN to nie tylko znaczenie kształtów i symboli. To przede wszystkim spójne i dobrze ustrukturyzowane i kompletne modele, które są zrozumiałe przez biznes i IT. Dzięki tej wiedzy zapewnisz zrozumienie jak działają procesy w całej organizacji oraz poza nią (np. z dostawcami oprogramowania).

Poznanie programu do modelowania procesów

W trakcie kursu wykorzystujemy przykłady symboli, dobrych praktyk i procesów, które są narysowane w topowych narzędziach informatycznych służących do rysowania procesów w notacji BPMN. Jako bonus otrzymasz kurs obsługi i rysowania procesów w jednym z najlepszych narzędzi do tego służących - Visual Paradigm.

Poznanie najlepszych standardów modelowania

Poznasz sprawdzone wzorce projektowe, antywzorce i typowe błędy. Dowiesz się jak modelować ścieżki równoległe, proces i podprocesy, zdarzenia powtarzalne, problemy i wyjątki (tu zazwyczaj popełniane jest najwięcej błędów), podejmowanie decyzji, zamodelować komunikację z innym procesem i klientem. Dowiesz się co to jest biała i czarna skrzynka.

Poznanie >110 praktycznych wskazówek

Autor kursu jest praktykiem z ponad 20 letnim doświadczeniem w poprawie efektywności przedsiębiorstw. Wszystko co pokazujemy w trakcie kursu jest zilustrowane praktycznymi przykładami. Otrzymasz od nas ponad 110 rysunków ilustrujących dobre praktyki i przykładowe procesy.

Policzenie, które procesy cyfryzować

Poznasz zasady, które pomogą Ci wybrać procesy do cyfryzacji. Ale czy taka cyfryzacja, robotyzacja, automatyzacja się opłaci? Dowiesz się jak to policzyć. Poznasz praktyczny case, na którym zobaczysz na podstawie jakich kryteriów podejmować decyzje. Otrzymasz szablony Excel, które pomogą Ci policzyć zwrot z inwestycji oraz wyznaczyć które procesy cyfryzować.

Przećwiczenie umiejętność rysowania procesów

Cały kurs jest bogato ilustrowany przykładami. Po każdym ważnym temacie przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczne ćwiczenia do samodzielnego wykonania. Otrzymasz zeszyt ćwiczeń z 15 ćwiczeniami objaśnionymi w materiale video. Do każdego ćwiczenia pokazano odpowiedzi wraz z odpowiedziami - objaśnienie, jak wykonać ćwiczenie.

Zdobycie umiejętności modelowania własnych procesów

Wiedza o notacji BPMN, metodzie modelowania, stylach modelowania, dobrych praktykach oraz ponad 110 przykładów pozwoli Ci rozpocząć proces modelowania i usprawniania własnych procesów. Dodatkowo wiedza o tym, które procesy cyfryzować, automatyzować, robotyzować pozwoli Ci policzyć w co warto zainwestować czas i energię.

LogotypDP

Korzyści z kursu

LogotypDP

Program kursu

 1. Czym są procesy biznesowe
 2. Od strumienia wartości do procesów
 3. Co to jest BPMN
  • Cele BPMN
  • Narzędzia do modelowania procesów
 4. Notacja BPMN
  • Przepływ procesy
  • Zadania/aktywności
  • Bramki decyzyjne
  • Pule/uczestnicy, tory
  • Zdarzenia
  • Artefakty (dane, adnotacje, grupy)
 5. Metody modelowania procesów:
  • Metoda tworzenia diagramu procesów
  • Dokumentowanie procesów biznesowych
  • Nazewnictwo i standardy numerowania
  • Zasady tworzenia czytelnych modeli procesów
 6. Style modelowania w BPMN

   • Modelowanie ścieżek równoległych
   • Często popełniane błędy
   • Procesy i podprocesy
   • Biała i czarna skrzynka
   • Zdarzenia powtarzalne
   • Modelowanie problemów i wyjątków
   • Komunikacja z procesem i z klientem
   • Podejmowanie decyzji

  7. Które procesy cyfryzować i automatyzować

   • Jak policzyć opłacalność inwestycji w cyfryzację
   • Case
   • Które procesy cyfryzować
LogotypDP

Parametry kursu

LogotypDP

Tak działamy

Zobacz jak wyglądają nasze warsztaty. Praktyczna praca, rysowanie procesów, no i efekty.

Przykładowe referencje

Nie musisz nam wierzyć. Sprawdź jak inni oceniają nasze kompetencje.

Uzyskaliśmy dużo większą efektywność organizacji. Przez 10 lat od wdrożenia nasza firma urosła kilkukrotnie, a operacje są realizowane podobnym zespołem. Odkryliśmy ukryty potencjał naszej firmy.
Piotr Ruszecki
Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu Hellmann Worldwide Logistics Polska
Mogę polecić usługi wszystkim firmom, które chciałyby wprowadzić swoją organizację na wyższy poziom efektywności, zaplanować wygrywającą strategię i efektywnie ją wdrożyć wprowadzając nowoczesny zwinny system zarządzania.
Witold Antosiewicz
Ekspert tworzenia relacji biznesowych
Szkolenie w Agile było wielką przyjemnością i pomimo braku mojej wiedzy i doświadczenia w pracy tą metoda, dzięki fantastycznym zdolnościom, profesjonalnym podejściem, łatwością w "otwieraniu ludzi" na nowości, wprowadził mnie na nowe ścieżki nie tylko wiedzy ale i kariery.
Łukasz Kluczewski
Dyrektor Logistyki, Saria Polska
Jeśli chcesz przejść przez proces transformacji z sukcesem, to z czystym sumieniem mogę polecić na przewodnika Roberta Wojtachnika.
Łukasz Komorniczak
Project Manager, Fiege
Dlaczego polecam Roberta? Bo wskazał mi praktyczne rozwiązania, które przełożą się na zwiększenie efektywności. Robert potrafi spojrzeć z innej perspektywy i pomóc w rozwoju firmy. Robert jest niezwykle kompetentny.
Filip Woźniakowski
Właściciel
Ogromne wyzwanie, aby na bazie różnorodności zespołu zatrudniającego ponad 650 pracowników budować spójność. A jednak! Podjęliśmy to wyzwanie i dzięki wsparciu Roberta Wojtachnika z Digital Passion w poprowadzeniu warsztatów w naszej organizacji udało nam się zdiagnozować kulturę, określić wartości spójne dla wszystkich łączonych Instytutów i określić nasze przewagi biznesowe i mocne strony.
Krystyna Sawczuk
Dyrektor HR, Łukasiewicz
Robert zna się na strategii, nowoczesnych systemach zarządzania, tworzeniu bardzo efektywnych modeli operacyjnych, projektowaniu i wdrażaniu systemów informatycznych. Kontakt z nim rozwiązuje największe problemy przedsiębiorstw oraz całkowicie zmienia spojrzenie na operacyjną część biznesu. Czytelniku tej rekomendacji, życzę Ci doświadczenia współpracy z Robertem.
Marcin Rutecki
Właściciel Klubu Inteligencji Biznesu
Robert Wojtachnik to zdecydowanie jeden z najlepszych ekspertów zarządzania na LinkedIn. Potrafi zdiagnozować organizację, zdefiniować jej aktualną kulturę organizacyjną oraz zmapować przepływ informacji i pracy. Wydobywa prawdziwy potencjał z zespołów i firm, którym doradza. Na dowód wystarczy spojrzeć na jego publikacje, które są samym "mięsem" płynącym z praktyki.
Igor Mikołaj Subocz
Co-founder & Head of Growth 𝘇𝘂.𝗮𝗴𝗲𝗻𝗰𝘆
Roberta mogę bez wahania zaliczyć do czołówki konsultantów biznesowych, z którymi miałem do czynienia w ciągu ostatnich dwóch lat. A było ich wielu. Roberta cechuje pragmatyzm, wielowymiarowe spojrzenie na rozwój firmy, prawdziwa obsesja na punkcie efektywności procesów biznesowych. W trakcie jednej tylko konsultacji dostałem pakiet narzędzi i konkretnych podpowiedzi, Część z nich rzucała zupełnie nowe światło na problemy, z którymi się zmagałem. Wisienką na torcie jest atmosfera serdeczności i sympatii, którą Robert wokół siebie roztacza.
Artur Rozmysł
Właściciel
Robert Wojtachnik jest doskonałym ekspertem w zakresie efektywności przedsiębiorstw i nowoczesnych systemów zarządzania. Wie, jak używać nowoczesnych narzędzi (strategia transformacji cyfrowej, architektura przedsiębiorstwa, SAFe) i przekuwać je w sukces przedsiębiorstwa. Wystarczy jedno spotkanie z Robertem, żebym zobaczyć, że jego praktyczne wskazówki pozwalają zmienić perspektywę i otworzyć umysł na nowości. Transformacje i optymalizacje przeprowadzone wspólnie z Robertem dają naprawdę ponadprzeciętne efekty.
Michał Sokołowski
Dyrektor Sprzedaży, Bellako
Jako osoba, która ma wiedzę IT posiada unikalna umiejętność mówienia o niej i przedstawiania problemów technologicznych w ten sposób iż każdy z biznesu zrozumie. Osobiście wiem ze nie jest to łatwe dla technologów gdy maja mówić "Sienkiewiczem" o zawiłościach w IT. Należy podkreślić iż Robert jest niezwykle sprawny i skuteczny w realizacji trudnych i skomplikowanych projektach IT. Ogromne pokłady energii i temperamentu pozwalają Robertowi na realizację trudnych zadań zawodowych w biznesie oraz w nietuzinkowy sposób opowiadać o zdobytych doświadczeniach.
Dr. Bartosz Wachnik
Członek Zarządu, Współwłaściciel, Alna Business Poland
Projekty w których współpracowaliśmy wymagały często nieszablonowego podejścia oraz zwinnego rozwiązywania problemów, co zawsze się udawało i Klient końcowy dostawał zawsze to na co liczył, czyli większą efektywność. Pan Robert to profesjonalista w każdym calu.
Krzysztof Chaładyn
Współwłaściciel, VP w Otimo
LogotypDP

Najczęściej zadawane pytania

Oczywiście możemy kontynuować współpracę po kursie. Możemy pomóc Ci zoptymalizować procesy, przygotować wymagania na wdrożenie systemu informatycznego, wybrać dostawcę i wdrożyć taki system. Możesz również dalej kontynuować edukację ucząc się w Akademii Mistrzów Efektywności.

Kurs jest płatny przelewem, szybkim przelewem, kartą, BLIKiem przed rozpoczęciem. Kupujący otrzyma fakturę. 
Istnieje również możliwość płatności ratalnej przez PayU.

Żadna wiedza nie jest wymagana. Kurs to kompendium wiedzy na ten temat modelowania procesów biznesowych.
Zalecamy przed rozpoczęciem kursu zalogować się do platformy kursowej i pobrać materiały używane w trakcie kursu. Rekomendujemy również pobranie i zainstalowanie Visual Paradigm, jeśli chcesz nauczyć się również narzędzia do modelowania procesów biznesowych.

Nie. Kurs jest zaprojektowane w taki sposób, żeby osoby które nigdy wcześniej nie spotkały się z modelowaniem procesów biznesowych i aplikacjami do tego służącymi mogły w nim efektywnie uczestniczyć. Żeby jednak umieć w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę musisz przećwiczyć zdobyte umiejętności wykonując przygotowane ćwiczenia.

Plan kursu pokazuje czego można się nauczyć. Jeśli pewne obszary są dla Ciebie nieznane to zapraszamy na szkolenie. Dodatkowo wartością szkolenia jest uporządkowanie wiedzy na temat modelowania procesów, pokazanie 110 rysunków z dobrymi praktykami oraz 15 praktycznych ćwiczeń. Poza tym kurs nie koncentruje się na samych procesach, ale osadza je w kontekście tworzenia strumienia wartości oraz budowy zdolności biznesowych (ludzie, procesy, narzędzia, dane). Uczestnicy zdobędą również wiedzę o efektywności inwestycji w cyfryzację.

LogotypDP

Zamów kurs i zacznij modelować i usprawniać procesy

Modelowanie i usprawnianie procesów biznesowych

Szlolenie video - natychmiastowy dostęp
894PLN
447 PLN Kurs video (6h 40 min)
 • Dostęp do nagrania kursu na platformie kursowej przez 1 rok
 • 110 inspirujących rysunków dobrych praktyk, 15 ćwiczeń​
 • Zeszyt ćwiczeń, ściąga BPMN, arkusz Excel do obliczeń ROI/IRR/NPV, arkusz Excel do obliczeń analizy opłacalności inwestycji w automatyzację, arkusz Excel do oceny procesów do automatyzacji
 • Poznasz zasady modelowania procesów z użyciem BPMN:
  - Dowiesz się jak przełożyć strumień wartości na procesy
  ​ - Poznasz sprawdzoną metodę modelowania procesów​
  - Poznasz notację BPMN​
  - Dowiesz się jakie są dobre praktyki i antywzorce modelowania procesów biznesowych​
  - Dowiesz się, które procesy cyfryzować i automatyzować
  ​ - Nauczysz się jak policzyć efektywność inwestycji w cyfryzację
 • BONUS - kurs rysowania procesów w Visual Paradigm
 • Otrzymasz certyfikat AMS® - Modelowanie i usprawnianie procesów

Modelowanie i usprawnianie procesów biznesowych

2 dniowe szkolenie online + nagrania video
1700PLN
1200 PLN Kurs live (2 dni) + dostęp do nagrań (6h 40 min)
 • 2 dni szkolenia live na platformie Zoom
 • Możliwość uzyskania osobistego wsparcia w trakcie szkolenia
 • 110 inspirujących rysunków dobrych praktyk, 15 ćwiczeń
 • Zeszyt ćwiczeń, ściąga BPMN, arkusz Excel do obliczeń ROI/IRR/NPV, arkusz Excel do obliczeń analizy opłacalności inwestycji w automatyzację, arkusz Excel do oceny procesów do automatyzacji
 • Dostęp do nagrania kursu na platformie kursowej przez 1 rok
 • Poznasz zasady modelowania procesów z użyciem BPMN:
  - Dowiesz się jak przełożyć strumień wartości na procesy
  ​ - Poznasz sprawdzoną metodę modelowania procesów​
  - Poznasz notację BPMN​
  - Dowiesz się jakie są dobre praktyki i antywzorce modelowania procesów biznesowych​
  - Dowiesz się, które procesy cyfryzować i automatyzować
  ​ - Nauczysz się jak policzyć efektywność inwestycji w cyfryzację
 • BONUS - kurs rysowania procesów w Visual Paradigm
 • Otrzymasz certyfikat AMS® - Modelowanie i usprawnianie procesów