fbpx
Plecy

Agile
Management
System

Dostarczamy narzędzia i wiedzę, które pomagają zwinnym zespołom tworzyć wyjątkowe doświadczenie klienta,  optymalizować procesy, wdrażać strategię i szybko dostosować organizację do nowych możliwości.

Zwinna
organizacja

Dowiesz się jak efektywnie połączyć tworzenie wartości, wdrażanie strategii i rozwój produktu. Zaczniesz minimalizować wąskie gardła i poprawić współpracę między zespołami.

Wdrażanie
strategii

Nauczymy Cię jak stworzyć firmę napędzaną rezultatami (OKRy). Dowiesz się jak budować przewagi konkurencyjne i dostosowywać strategię do zmian otoczenia.

Kultura
Agile

Żeby osiągać twarde wyniki, musisz stworzyć miękki HR. Stworzysz kulturę ukierunkowaną na innowacje i ciągłe doskonalenie. Dowiesz się jak zatrudniać osoby pasujące do Twojej kultury.

Zwinne
zespoły

Dowiesz się jak zorganizować efektywną pracę zwinnych zespołów, które optymalizują procesy i dostarczają produkt klientom szybciej niż konkurencja.

Zwinne
przywództwo

Dowiesz się jak przewodzić zmianie, którą chcesz zobaczyć i zaangażować pracowników. Dowiesz się jak się komunikować, żeby nie tracić najlepszych ludzi i osiągać cele.

LogotypDP

Agile Management System (AMS®) powstał dla ludzi sukcesu, takich jak Ty

Pracujemy z przedsiębiorstwami różnej wielkości, które miały dość powolnego reagowania na zmiany rynkowe, nieefektywnego dopasowania organizacji do tworzenia wartości dla klienta, nieudanych wdrożeń systemów informatycznych, problemów z szybkim wprowadzaniem nowych produktów na rynek, niskiej efektywności i jakości dostarczanych usług i niezadowolenia klientów. A dodatkowo problemów z zaangażowaniem pracowników skutkujących brakiem doskonalenia i tworzenia innowacji.

AMS® jest dla wszystkich którzy mają dość słuchania, że nie da się czegoś wdrożyć, chcą szybko osiągnąć efekty. A przy okazji chcą zyskać prestiżowe certyfikaty.

Jakiej zwinności szukasz?

Zwinne pojedyncze zespoły

Zwinnosc 1

Dla kogo: jeśli chcesz rozpocząć przygodę ze zwinnością, skrócić czas dostarczania produktu, poprawić efektywność i innowacyjność pracy zespołu.

Podejście: pilotażowo wdrażamy metody zwinne (Scrum, Kanban) w wybranych zespołach.

Zwinne projekty

Zwinnosc 2

Dla kogo: jeśli chcesz szybciej, bez opóźnień i z sukcesem realizować projekty (wdrażać zmiany i dostarczać wartość) przez zespoły biznesowe i IT. 

Podejście: projektujemy efektywne dostarczanie projektów z wykorzystaniem Agile, Kanban i Scrum.

Zwinna jednostka biznesowa

Zwinnosc 3

Dla kogo: jeśli jesteś nastawiony na szybkie rezultaty i chcesz efektywniej i z lepszą jakością tworzyć nowe produkty i dostarczać wartość dla klientów oraz wdrażać zmiany.

Podejście: stosujemy podejście napędzane przez rezultaty (OKRy), organizujemy pracę wokół doświadczenia klienta i strumieni wartości. Wdrażamy Agile, Scrum, Kanban, OKR, DevOps.

Zwinna organizacja

Zwinnosc 4

Dla kogo: jeśli chcesz szybciej rosnąć wykorzystując zmiany i szanse na rynku i dostarczać produkty których oczekują klienci, zmieniać firmę i poprawić wydajność, jakość i zaangażowanie pracowników.

Podejście: wdrażamy zwinność w firmie napędzaną przez rezultaty (OKRy), żebyś szybko zobaczył wyniki.

Proces wdrożenia zwinności

Poznaj 4 kroki do wdrożenia zwinności w Twojej organizacji lub zespole.

LogotypDP

1. Diagnoza organizacji/zespołu

Na tym etapie najważniejsze jest ustalenie efektów, które chcesz osiągnąć. Zwinność nie jest celem, ale narzędziem.
Jeśli potrzebujesz usprawnić pracę zespołu to diagnozie będzie podlegał zespół.

Jeśli chcesz usprawnić organizację lub jednostkę biznesową to wykonamy diagnozę zwinności 360° oraz przygotujemy listę proponowanych usprawnień, które pomogą osiągnąć Twoje cele.

Poznaj wymiary wdrożenia Agile
LogotypDP

2. Planowanie wdrożenia

Niezależnie czy myślisz o wdrożeniu zwinności w jednym zespole, chcesz zwinnie zarządzać projektami, jednostką biznesową czy całą organizacją, mamy dla Ciebie optymalne rozwiązanie.

Jeśli potrzebujesz wdrożyć zwinność w jednym zespole lub zorganizować zwinne zarządzanie projektami zaproponujemy dedykowany warsztat i/lub standardowe szkolenia.

Jeśli szukasz zwinności dostarczania produktu/usługi lub całej organizacji to wykorzystamy nasze ponad 20 letnie doświadczenie i pomożemy zaprojektować dla Ciebie optymalny model operacyjny, który:

  • łączy strategię z operacjami i rozwojem produktu
  • pozwala dopasować organizację do tworzenia wartości dla klienta
  • wdrożyć zwinność od zarządu do pojedynczego zespołu

i przygotujemy program szkoleń i warsztatów nakierowany na osiągnięcie celów.

LogotypDP

3. Przeprowadzenie szkoleń i wdrożenia

Realizując ustalony program szkoleń/warsztatów, zostawiamy przestrzeń na pytania i dyskusje. Dzięki temu zespół otrzyma dokładnie to, czego potrzebuje w kontekście wykonywanej przez niego pracy.

Nasza agenda jest tylko punktem wyjścia, bo to uczestnicy decydują, w którym kierunku warsztaty zostaną poprowadzone. Liczy się cel i praktyczne zastosowanie wiedzy, a nie punkty do zaliczenia.

Katalog naszych szkoleń i warsztatów

Szkolenia/warsztaty

Zwinne pojedyncze zespoły

Zwinne projekty

Zwinne jednostka biznesowa

Zwinna organizacja

Agile Management System (AMS®)

Szkolenia menadżerskie

LogotypDP

4. Wsparcie wdrożeniowe

Stosujemy sprawdzone metody, modele, narzędzia i podejścia, aby pomóc Twojej organizacji odnieść większy sukces i osiągnąć zwinność na drodze transformacji.
Wszystkie zmiany wdrażamy w cyklach dwutygodniowych zakończonych prezentacją wyników i informacją zwrotną mającą na celu usprawnianie procesu.

Naszym celem jest minimalizacja negatywnych skutków zmian przez diagnozę i wdrażanie niezbędnych zmian małymi krokami, skierowanie energii organizacji na realizację strategii, tworzenie wygrywającej kultury i eliminację wszystkich prac które nie dostarczają wartości tak, żeby 87-93% pracowników tworzyło wartość dla klientów.

Oferujemy również bezpośrednie wsparcie poprzez nasze uczestnictwo w spotkaniach zespołu, coaching dla Zarządu, Dyrekcji, Scrum Mastera lub Product Ownera oraz zorganizowanie warsztatu

 

Treść akordeonu

Menadżerowie Kodaka też kiedyś tak myśleli. Zaskoczyły ich zmiany w otoczeniu, na które nie byli przygotowani. Dlaczego nie mogli szybko się zmienić? Bo nie byli zwinni.

Dziś mamy narzędzia, które pozwolą każdemu być zwinnym, nie ważne czy dostarczasz usługi, projekty,  jesteś producentem czy tworzysz produkty cyfrowe.

Ludzie kiedyś nie używali komputerów, ale się nauczyli. Świat rozwija się bardzo szybko i możesz być częścią tego rozwoju lub zostać w tyle. To tak jakbyś nie używał dziś komputera i smartfona. Wiem, że kiedyś nie uczyli jak stworzyć strategię transformacji Agile, jak budować angażującą kulturę organizacyjną, jak być nowoczesnym przywódcą, wdrażać systemy informatyczne wspierające strategię, zaprojektować i wdrożyć nowoczesny model operacyjny i zarządzać projektami Agile. Na szczęście trafiłeś do miejsca, w którym możesz się tego wszystkiego nauczyć. Już nie masz wymówki 🙂

Nasze podejście nie jest kaskadowe, czyli najpierw projekt, a później wdrożenie i poprawki. Dzięki zwinnemu podejściu efekty zobaczysz bardzo szybko. Równolegle projektujesz, wdrażasz i zmieniasz.

Jeśli wszystkie prace zlecisz firmie doradczej to rzeczywiście poniesiesz duże koszty takiego procesu. Model oferowany przez Digital Passion ma na celu dostarczenie wiedzy klientom i wsparcie w ich rozwoju na drodze transformacji. Jeśli pojawią się problemy zawsze możesz na nas liczyć. Dodatkową korzyścią naszego podejścia jest transfer wiedzy do klientów, dzięki czemu w przyszłości będą sobie lepiej radzić.

Większość ludzi nie lubi zmian. Badania pokazują też, że pracownicy odchodzą z firm, których produkty/usługi nie są cenione na rynku.

Celem transformacji jest poprawa wyników firmy dzięki poprawie doświadczenia klienta. W tym celu stworzysz strategię i kulturę organizacyjną wspierającą realizację tej strategii, zaprojektujesz doświadczenie klienta i model operacyjny. Świadomość celu, wspierana systemem wartości oraz współtworzenie zmian są gwarantem zaangażowania pracowników. Badania pokazują, że możesz liczyć na zaangażowanie 77% pracowników stosując nasze metody.

Może czytałeś blogi, pobierałeś darmowe poradniki lub brałeś udział w różnych programach rozwojowych. Jednak efekty nie są zadawalające. Dlaczego te metody nie zadziałały? Dlatego, że większość osób wprowadza interwencję nie tam, gdzie leży problem, tylko tam, gdzie są widoczne jego skutki. Większość niezależnych specjalistów ma doświadczenie w operacjach, ale nie patrzy na firmę jak na system. Szuka prostych i szybkich rozwiązań koncentrując się na procesie, zadaniu, czy pojedynczym pracowniku. Brak doświadczenia w zarządzaniu całą firmą nie pozwala popatrzeć na problem całościowo i stworzenie rozwiązania systemowego. Doświadczenie naszych pracowników na różnych szczeblach zarządzania od konsultanta do zarządu pozwala popatrzeć holistycznie na firmę i uniknąć błędów laików.

Przeczytaj artykuł jak zostać mistrzem efektywności.

Jeśli nie teraz to kiedy? Nigdy nie jest dobry moment na zmiany. Policz ile tracisz każdego dnia nie zmieniając firmy. Konkurencja nie czeka tylko działa. Być może jakaś firma już pracuje nad zakłóceniem branży i jeśli teraz nic nie zrobisz to za kilka miesięcy może być za późno. Już dziś zacznij tworzyć zdolności, które pomogą Ci konkurować w świecie VUCA/BANI.

Ta obawa jest zrozumiała, ponieważ mamy różne doświadczenia życiowe. Po pierwsze nie sprzedajemy nic co nie jest naszym klientom potrzebne. Po drugie możesz zrezygnować w każdej chwili płacąc tylko za wykonane do tej pory usługi.

Żebyś czuł się bezpiecznie pracujemy w krótkich cyklach, abyś mógł ocenić rezultaty, podjąć decyzję o dalszych krokach, coś poprawić lub z czego zrezygnować

Dostęp do materiałów elektronicznych będziesz miał przez 1 rok. Przedsiębiorstwo (wymienione na FV) otrzyma bezterminową licencję na używanie wszystkich szablonów, kanw, map drogowych, instrukcji, check-list do własnego wewnętrznego użytku. Oznacza to, że jeśli chcesz wykorzystywać udostępnione materiały w celach zarobkowych i świadczyć usługi z ich użyciem dla innych to musisz uzyskać licencję na każdą firmę, która korzysta z tych materiałów.

Masz wątpliwości?

Kiedy zaczynałem zajmować się transformacją, ponad 20 lat temu, też miałem wątpliwości. Wiedziałem jedno - że niewiele potrafię mimo skończonych studiów. Na szczęście trafiłem na mentorów, którzy pomogli mi szybko uniknąć błędów. Nie wszyscy jednak okazali się godni zaufania. Wielokrotnie błądziłem wypróbowując ponoć "sprawdzone" metody. Moja wrodzona ciekawość i chęć uczenia pozwoliły mi wyciągać wnioski, uczyć się na błędach, szukać nowych lepszych metod, które przyniosą szybkie rezultaty i doskonalić warsztat, którym teraz z Tobą się dzielę.

Przykładowe referencje

Nie musisz nam wierzyć. Sprawdź jak inni oceniają nasze kompetencje. Zobacz pełną listę referencyjną >

Uzyskaliśmy dużo większą efektywność organizacji. Przez 10 lat od wdrożenia nasza firma urosła kilkukrotnie, a operacje są realizowane podobnym zespołem. Odkryliśmy ukryty potencjał naszej firmy.
Piotr Ruszecki
Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu Hellmann Worldwide Logistics Polska
Mogę polecić usługi wszystkim firmom, które chciałyby wprowadzić swoją organizację na wyższy poziom efektywności, zaplanować wygrywającą strategię i efektywnie ją wdrożyć wprowadzając nowoczesny zwinny system zarządzania.
Witold Anto
Dyrektor Logistyki, Saria Polska
Szkolenie w Agile było wielką przyjemnością i pomimo braku mojej wiedzy i doświadczenia w pracy tą metoda, dzięki fantastycznym zdolnościom, profesjonalnym podejściem, łatwością w "otwieraniu ludzi" na nowości, wprowadził mnie na nowe ścieżki nie tylko wiedzy ale i kariery.
Łukasz Kluczewski
Dyrektor Logistyki, Saria Polska
Jeśli chcesz przejść przez proces transformacji z sukcesem, to z czystym sumieniem mogę polecić na przewodnika Roberta Wojtachnika.
Łukasz Komorniczak
Project Manager, Fiege

Sukces to nie kwestia przypadku, ale strategii, wiedzy, pasji - no i odwagi!

Na co czekasz. Zacznij wdrażać zwinność już teraz, zanim zrobi to konkurencja. Wytłumaczymy Ci wszystko krok po kroku i pomożemy we wdrożeniu.

Wypełnij poniższy formularz i umów się na spotkanie oraz zobacz listę planowanych szkoleń i dołącz.